OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023 r.

 1. Dzisiaj i jeszcze za tydzień 24 września, po Mszach św. niedzielnych, rozdawane są karteczki wpisowe dla klas 7. i wzwyż oraz dorosłych pracujących,  którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania. Karteczki odbierają osobiście zainteresowani. Wypełnione karteczki kandydaci do bierzmowania przynoszą 25 lub 26 września ( tj. poniedziałek i wtorek) od 17.00 do 18.00 do biura parafialnego, również osobiście.
 2. Dzisiaj Siostry Służebniczki wraz z Fundacją „Fabryka Pomysłów” zapraszają na piknik w ochronce, przy ul. Jana Pawła II 16, od godz. 12.00 do 17.00. W programie przewidziane są: występy zespołów, zabawa, wspólne tańce, konkursy, dobre jedzenie i inne niespodzianki. Szczegóły na plakacie.
 3. 19 września, we wtorek, o godz. 19:15, odbędzie się spotkanie rady duszpasterskiej na probostwie.
 4. W tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek 18 września św. Stanisława Kostkę; imieniny obchodzi ks. arcybiskup Stanisław Gądecki; a w czwartek 21 września św. Mateusza.
 5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 15.00 błogosławieństwo rocznych dzieci. Przynosimy świece od chrztu.
 6. Zapraszamy wszystkich młodych – od 6. klasy wzwyż – do dołączenia do duszpasterstwa młodzieży „Źródło”. Spotkania odbywają się w każdy piątek i rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18:30. Zapraszamy również wszystkich, którzy chcą uświetniać swym śpiewem Msze św.,  do dołączenia do scholi młodzieżowej. Próby odbywają się w piątki o godz. 17:30 na probostwie.
 1. W Centrum Rozwoju Seniora otwieramy zapisy do nowych grup: j. angielskiego oraz j. migowego. Zapisy do końca września w biurze parafialnym. Grupy z poprzednich semestrów, wznowią zajęcia od października.
 2.  4. października organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 60 zł., zapisy w biurze parafialnym.
 3. Organizujemy pielgrzymkę na Cypr, w kwietniu przyszłego roku. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w sobotę, 23 września, o godz. 15:00 w domu katechetycznym.
 4. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie w Archidiecezji.
 5. W niedzielę kawiarenka czynna jest od 8:45 do 12:30 i od 16:00 do 20:30. Serdecznie zapraszamy na kawę i ciasto.
 6. Polecamy „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.
 7. W minionym tygodniu zmarli śp. Jan Krzekotowski oraz Stefania Ciszak oboje z os. 700 – lecia i Olgierd Kurnatowski z Pl. K. Marcinkowskiego. Dobry Jezu a nasz Panie …