OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2024r.

  1. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa w piątek o  8:30, 17:00 dla dzieci; 18:00 dla dorosłych i 19:00 dla młodzieży.

Gorzkie Żale, w niedzielę, o 15:45 z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.

  1. Od Środy Popielcowej rozpoczął się czas Komunii Św. Wielkanocnej, który trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, czyli 26 maja. W tym czasie katolik ma obowiązek przyjęcia Komunii Św.
  2. W Wielkim Poście obowiązuje zakaz udziału w zabawach, w celu podkreślenia ducha pokuty.
  3. Również w Wielkim Poście zbieramy daninę diecezjalną na potrzeby naszej Archidiecezji: Seminarium Duchowne, Dom Księży Emerytów, Katedra, Kuria, Wydział Teologiczny, Archiwum, Muzeum Archidiecezjalne. Koperty na daninę są wyłożone w kruchcie kościoła. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się rekolekcje parafialne i szkolne, które poprowadzi były wikariusz naszej parafii, ks. Mateusz Kaźmierczak. Szczegóły na plakacie w gablotach.
  5. Od początku mojej posługi proboszczowskiej w tej parafii, nigdy nie zwracałem się do Was z prośbą o wsparcie przy ogrzewaniu kościoła. Niestety tegoroczny rachunek, za zaledwie dwa miesiące użytkowania, na kwotę 24 189,11 zł., przerósł możliwości parafii. Kwota ta wyliczona została z wysokiego poboru energii poprzez piecyki akumulacyjne w kościele. Mamy świadomość, że system ogrzewania naszej parafii ma już swoje lata, w związku z czym będzie konieczność rozważania nowych opcji ogrzewania naszej świątyni. W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w spłacie tego rachunku. Zbiórka na ogrzewanie kościoła odbędzie się w przyszłą niedzielę, po Mszach św., przed kościołem.
  6. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: + Maria Sikora z ul. Mieszka I i + Ireneusz Łysiak z ul. Hutnika. Wieczny odpoczynek…
  7. Do nabycia książeczka „ 40 dni z Bogiem” wraz z dodatkiem na Triduum Paschalne. Jest jeszcze lutowy  numer „Wiadomości Parafialnych”;