OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19.03.2023 r.

 1. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki, o godz. 8.30 i 18.00 dla dorosłych, dla dzieci o 17.00 i o godz. 19.00 dla młodzieży.
 2. Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele Wielkiego Postu, o godz. 15.45.
 3. W Wielkim Poście składamy ofiary na daninę diecezjalną na potrzeby naszej archidiecezji, Seminarium Duchownego i Caritas. Koperty wyłożone są w kruchtach kościoła.
 4. Dzisiaj, po Mszach św., zbiórka ofiar na „Caritas” Parafialną.
 5. W poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa. W związku z tym, informujemy, że w gostyńskim kinie, wyświetlany jest film o św. Józefie, pt.: „Opiekun”. Projekcje odbywają się codziennie, do środy włącznie, o godz. 18:00.
 6. Katecheza przedmałżeńska w naszej parafii, rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek, o godz. 19:15 w Domu Katolickim i potrwa do 25 marca. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na probostwie.
 8. Spotkanie osób zaangażowanych w przebieg Triduum Paschalnego, odbędzie się we wtorek, o godz. 19.15, na probostwie.
 9. Próba chóru we wtorek o godz. 20.00 na probostwie.
 10. W sobotę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św., o godz. 8.00, będzie możliwość złożenia przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Na to przyrzeczenie przynosimy świece.
 11. Za tydzień rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 29 marca. Poprowadzi je ks. Wojciech Sokołowski, ze Stoczka Klasztornego.
 12. „Caritas” Parafialna rozprowadza świece Wielkanocne – tzw. paschaliki. Można je zakupić w biurze parafialnym oraz w przyszłą niedzielę po Mszach św.
 13. Parafia organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży, do Zadaru w Chorwacji, od 16 do 24 sierpnia. Szczegóły i plan wyjazdu w gablotach. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym i u ks. proboszcza.
 14. Plan zajęć w Centrum Rozwoju Seniora, został wywieszony w gablotach.
 15. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Świętej Góry do Osiecznej i Błażejewa, która odbędzie się w piątek 24 marca. Szczegóły, informacje organizacyjne oraz linki do zapisów znaleźć można na stronie internetowej księży filipinów (www.filipini.gostyn.pl)
 16. Można przekazać 1,5% odpisu od podatku na rzecz Towarzystwa Miłośników Fary Gostyńskiej. Ulotki są wyłożone w kruchcie.
 17. Została wystawiona skarbona na ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. W niedzielę na Ołtarzu Miłosierdzia Bożego, a w dni powszednie na stoliku na środku kościoła.
 18. Polecamy „ Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” i „Trwajcie w miłości”.
 19. W minionym tygodniu zmarli: śp. Stanisława Kasperkowiak z ul. Polnej, śp. Krystyna Ciesielska z ul. Willowej, śp. Bolesław Gorwa z ul. Nad Kanią, śp. Ludwik Sędziak z ul. Willowej, śp. Andrzej Grodzki z ul. Zacisze, śp. Robert Radojewski z ul. Polnej. Dobry Jezu a nasz Panie …