Przez czas Adwentu dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 przygotowywały kartki świąteczne z życzeniami dla osób chorych i starszych – w sumie zebrano ponad 300 kartek. Tydzień przed świętami wybraliśmy się w odwiedziny do Szelejewa i tam kolędowaliśmy dla pensjonariuszy domu seniora „Bronek” – zawieźliśmy też kartki od dzieci i zapewnienie o naszej modlitwie. Spotkanie pełne wspomnień, wzruszenia i radości pozostanie na długo w naszej pamięci.

W piątek 22 grudnia 2023 przedstawicielki Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego odwiedziły chorych w ZOL-u w Gostyniu. Ze śpiewem kolędy oraz życzeniami świątecznymi wręczono pacjentom słodycze oraz laurki z życzeniami od dzieci. Chorzy zdziwieni niespodziewaną wizytą mieli na twarzach radość, ale i wzruszenie. Włączali się w śpiew, a na pożegnanie machali serdecznie i bardzo dziękowali. Było to niezapomniane spotkanie – zarówno dla chorych, jak i dla nas odwiedzających.

Przed Nowym Rokiem ostatnia tura świątecznych kartek i życzeń, wraz z kolędą dotarła na wszystkie oddziały szpitalne. Dziękujemy za przyjęcie kolędników i wspólną radość. Corocznie 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego – zapewniamy o naszej modlitwie i pamięci – nie tylko w tym szczególnym dniu, ale każdego dnia – tak jak uczy nas bł. Edmund Bojanowski – nasz patron. Niech Dobry Bóg błogosławi przez Niepokalaną wszystkim chorym i tym, którzy się nimi opiekują.

Rodzina Bł. Edmunda w Gostyniu.