W dniu 14 października 2023, Rodzina Bł. Edmunda z Gostynia wybrała się na pielgrzymkę Szlakiem Edmundowym. Odwiedziliśmy Górkę Duchowną, Sanktuarium w Lubonniu oraz Jaszkowo. Przypominając sobie wydarzenia z życia naszego Patrona i pierwszych Sióstr Służebniczek Niepokalanej – uświadomiliśmy sobie – jak niezwykłe są drogi bożej Opatrzności w życiu naszego narodu i dziękowaliśmy za tak piękne dziedzictwo, w którym my też mamy swój udział.

Wspólnej modlitwie w drodze i na Mszy świętej przewodniczył nasz ks. Michał – neoprezbiter – dlatego mogliśmy się też ucieszyć wyjątkowym błogosławieństwem prymicyjnym. Państwo Elżbieta i Andrzej Czabajscy – jak zawsze wykazali się ogromną wiedzą i starannością w dopatrzeniu najmniejszych szczegółów pielgrzymki – serdecznie dziękujemy.

W każdym miejscu spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem: od księdza Przemysława – kustosza w Górce, poprzez siostry Służebniczki w Luboniu i ks. Waldemara – kapelana aż do pana Baraniaka – opiekuna kościoła i domku Nowicjatu w Jaszkowie. Z serc popłynęła szczera i radosna modlitwa w intencjach Kościoła – szczególnie trwającego Synodu, naszej Ojczyzny i świata – głównie w trosce o pokój.

Nasze Siostry Służebniczki zatroszczyły się o słodką niespodziankę, rozśpiewaną Liturgię i radość bycia we Wspólnocie. Wszystkim za wszelkie dobro serdeczne Bóg zapłać.